W Myślęcinku...
25.09.2018 zspaterek_redaktor 959
grafika

         19 września 2018r. uczniowie klasy 2a i 3a  Szkoły Podstawowej w Paterku uczestniczyli w wyjeździe do Parku Zoologicznego w Myślęcinku. Organizatorem wycieczki była pani Mariola Cichocka, opiekunami: pani Arleta Kubacka Gill oraz pani Joanna Magoch.

Pogoda tego dnia nam dopisywała, więc spędzenie kilku godzin na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody dobrze wszystkim zrobiło. Po przyjeździe uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pod nazwą „Nie porzucaj mnie mój przyjacielu”.

Pani edukator pokazała nam ciekawe okazy zwierząt egzotycznych, które można hodować w warunkach domowych. Omówiła z dziećmi sposoby pielęgnacji i żywienia wybranych gatunków. W dalszej części  wyjazdu  zwiedzaliśmy Ogród Zoologiczny, gdzie podziwialiśmy ciekawe i wspaniałe zwierzęta oraz zaskakujące czasami ich zachowania np.: zabawy osiołków, kąpiel kapibary w basenie i reakcja tygrysa na naszą wizytę. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się akwarium i terrarium z niezliczoną ilością gadów, płazów i owadów. W czasie odpoczynku mogliśmy skosztować smacznych kanapek i chłodzących napojów.

M.C

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane