Tydzień ekologiczny w klasach 1-3...
07.05.2018 zspaterek_redaktor 945
grafika
Powiązane galerie:

Podsumowanie Tygodnia  Ekologicznego w klasach 1-3

Szkoły Podstawowej w Paterku

 

Od kilku lat w naszej szkole w klasach młodszych organizowane są zajęcia poświęcone zagadnieniom ochrony przyrody. W tym roku w  dniach od 23 do 27 kwietnia 2018r. zorganizowany był Tydzień Ekologiczny pod hasłem „Bądź przyjacielem Ziemi”.

W poszczególnych dniach obowiązywały ustalone kolory strojów oraz uczniowie wykonywali ciekawe zadania związane z ekologią. W zespołach klasowych powstały plakaty ekologiczne, którymi ozdobiono sale lekcyjne. Przygotowywano pożywne soki i zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Nie zabrakło dobrej zabawy podczas pokazu mody ekologicznej. Pomysłowe i zabawne  stroje dzieci wykonały z surowców wtórnych.

Wzięliśmy po raz kolejny udział w Gminnym Konkursie pt. "Segregacja się opłaca” polegającym na  wykonaniu zabawki ekologicznej.

W ostatnim dniu TE na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej  odbyło się spotkanie z ogrodnikiem P. Sławomirem Bielarz, który podpowiedział nam jak pielęgnować ogródek szkolny. Posadzono również kwiaty przyniesione przez dzieci.

Uczniowie klas 1-3 otrzymali dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Koło Łowieckie Noteć 113 w Nakle nad Notecią. Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz młodzieży z Kółka Ekologiczno-Łowieckiego za udział w tym przedsięwzięciu serdecznie dziękuję.

 

organizator: Mariola Cichocka

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane