„Myśliwi Dzieciom-Dzieci Zwierzętom”.
03.12.2017 zspaterek_redaktor 1479
grafika

 

Nasza szkoła znowu na podium w wojewódzkim programie edukacji przyrodniczo- ekologiczno- łowieckiej „Myśliwi Dzieciom-Dzieci Zwierzętom”.

       Szkoła Podstawowa w Paterku od kilku lat uczestniczy w programie edukacji przyrodniczo- ekologiczno-łowieckiej „Myśliwi Dzieciom-Dzieci Zwierzętom”. W tym roku szkolnym podsumowanie kolejnej edycji programu realizowanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego odbyło się 23 listopada 2017 r. w Auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Uczniowie naszej szkoły poprzez szereg działań edukacyjnych znaleźli się wśród piętnastki nagrodzonych szkół spośród ponad setki. Zadania podjęte w tym programie realizowano wspólnie z myśliwymi z Koła Łowieckiego 113 Noteć w Nakle nad Notecią ,z leśnikami z Nadleśnictwa Szubin oraz z ekologami ze Stowarzyszenia Ekologicznego Ziemi Nakielskiej OIKOS.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego i Komisja Współpracy z Młodzieżą Szkolną ORŁ w Bydgoszczy doceniła  naszą aktywną pracę i zaangażowanie dzieci i młodzieży w skuteczność ochrony polskiej przyrody, ratowanie elementów bioróżnorodności naszego środowiska naturalnego, które realizowano poprzez konkursy, lekcje w terenie , spotkania i ciekawe  prelekcje.  Sam udział w programie to dla nas ciekawa i pouczająca przygoda, tym bardziej  jeśli nasz wysiłek został zauważony. Zaszczytu odbioru nagród doznali uczniowie z koła ekologiczno-łowieckiego Lena Walczak kl. 2a, Natalia Kleczewska kl.5b, Sebastian Stridinger kl.5b, pani Mariola Cichocka nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej  i opiekun koła oraz Prezes Koła Łowieckiego Noteć 113 Jan Łukiewski.

 

 

Materiał : Mariola Cichocka

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane