Konkurs udostępniacze...
06.06.2019 zspaterek_redaktor 450

Konkurs „UDOSTĘPNIACZE”

Dostępność zaczyna się od drugiego człowieka

 

Zastanawialiście się kiedyś, jak wiele drobnych elementów naszego otoczenia może stać się barierą utrudniającą wykonywanie różnych czynności?  Wysoki stopień na chodniku czy brak windy w miejscu zamieszkania jest niedostrzegalny do czasu, gdy choćby na chwilę stracimy pełną sprawność. Bariery są elementem codzienności wielu osób ze szczególnymi potrzebami i to właśnie powinniśmy zmieniać.

My zrobiliśmy ten pierwszy krok. Jako jedna ze stu szkól, przystąpiliśmy do ogólnopolskiego  konkursu „ uDOSTĘPniacze”, organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Biorąc w nim udział będziemy dążyli do uwrażliwienia i podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji. Postaramy się również pomóc uczniom w prawidłowej identyfikacji barier, istniejących w otaczającej nas przestrzeni.

Warto zaznaczyć, że udział w konkursie obejmuje przeprowadzenie przez nauczyciela lekcji o dostępności, następnie zespół naszych uczniów przygotuje pracę konkursowa na temat identyfikacji barier w najbliższym otoczeniu oraz sposobów ich usunięcia. W naszej szkole zostaną też zorganizowane warsztaty z zakresu dostępności. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy w ciekawy i niekonwencjonalny sposób przybliżą uczniom tematykę akcji

Dostępność dotyczy każdego z nas, dlatego powinniśmy o nią lepiej zadbać.

My zostaliśmy uDOSTĘPniaczami, a Ty?.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane