Podsumowanie Tygodnia Ekologicznego w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Paterku
06.06.2019 zspaterek_redaktor 454
grafika
Powiązane galerie:
grafika
06.06.2019

8

ZS Paterek

Podsumowanie Tygodnia  Ekologicznego w klasach 1-3

Szkoły Podstawowej w Paterku

 

Jak co roku w naszej szkole w klasach młodszych organizowane są zajęcia poświęcone zagadnieniom ochrony przyrody. W tym roku w  dniach od 13 do 17 maja 2019r. zorganizowany był Tydzień Ekologiczny pod hasłem„ Ogrodowy zawrót głowy”.

 W poszczególnych dniach obowiązywały ustalone kolory strojów oraz uczniowie  wykonywali zadania związane z ekologią. W zespołach klasowych powstały plakaty ekologiczne „Ogród marzeń”, którymi ozdobiono drzwi od sal lekcyjnych. Nie zabrakło dobrej zabawy podczas pokazu mody ekologicznej. Pomysłowe i zabawne  stroje  dzieci wykonały z surowców wtórnych. Wzięliśmy po raz kolejny udział w Gminnym Konkursie pt. ”Segregacja się opłaca” polegającym na  wykonaniu zabawki ekologicznej.

Na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej  odbyło się spotkanie z ogrodnikiem P. Sławomirem Bielarz, który opowiedział nam jak pielęgnować ogródek szkolny i własne ogrody przydomowe. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi narzędziami pracy ogrodnika. Posadzono również kwiaty przyniesione przez dzieci. Uczniowie klas 1-3 otrzymali ekologiczne upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej Oikos oraz Koło Łowieckie Noteć 113.

 organizator: Mariola Cichocka

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane