FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ CARITAS W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PATERKU „TAK, POMAGAM!”
01.04.2019 zspaterek_redaktor 606
grafika

 

FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ CARITAS W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PATERKU

„TAK, POMAGAM!”

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                                          Jan Paweł II

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Paterku już po raz ósmy uczestniczyli w charytatywnej akcji Caritas „Tak, Pomagam”. Zaangażowaliśmy się w zbiórkę żywności w hipermarkecie TESCO. W ciągu dwóch dni (29-30.03.2019.) zebraliśmy 145,5   kilogramów żywności, z której przygotowaliśmy 7 paczek dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców Paterka i okolic. Jesteśmy wdzięczni ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w pomoc, biorąc udział w akcji. Dziękujemy również pracownikom TESCO za umożliwienie nam zbiórki żywności. Szczególne podziękowania należą się naszym opiekunom p. Agnieszce Korzeniewskiej i p. Joannie Magoch oraz nauczycielom, którzy poświęcili swój wolny czas i wspierali młodzież w zbiórce: p. Ilonie Saja, p. Karolinie Baczyńskiej, p. Jackowi Pedzińskiemu.

Zbiórka nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie uczniów wolontariuszy Szkolnego Koła: Pawła Kamińskiego, Razmika Meloyan, Kacpra Nowaka, Macieja Wlazłego, Oliwiera Loferskiego, Mikołaja Jędraszka, Wiktora Nowickiego, Krzysztofa Sarneckiego oraz Julii Chmielewskiej, Weronice Knioła, Zuzannie Kolińskiej, Julii Makowczyńskiej, Mai Kowalskiej, Alinie Magoch, Małgorzacie Draheim i Antoninie Ozdyk. Cieszymy się, że tak wielu z nas chce pomagać i odkrywa w sobie radość dzielenia się… Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat… 

 

 

 

 Wolontariusz Szkolnego Koła i przewodniczący szkoły Paweł Kamiński

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane