Wspomnienia z wycieczki do stolicy
18.06.2018 zspaterek_redaktor 1219
grafika
Powiązane galerie:

Wspomnienia z wycieczki do stolicy

 

W dniach 11-12 czerwca 18r. uczniowie klasy 3b i 4b wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do stolicy. Opiekę nad nimi sprawowali wychowawcy klas, p. M. Makowska i p. K. Stasiak, a także p. M. Glanc oraz p. D. Karolczak.

Po dotarciu do centrum miasta, na grupę czekało dużo atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęło się spotkaniem z panią przewodnik, która przybliżyła uczniom historię związaną z zabytkami Warszawy. Na wszystkich zrobiła wrażenie Kolumna Zygmunta, Mury Obronne, Syrenka Warszawska, czy Zamek Królewski. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się również Pałacowi Prezydenckiemu i zmianie warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza. Następnie, spacerem wszyscy udali się do Pałacu Kultury i Nauki. Tam, z tarasu widokowego znajdującego się na XXX piętrze, uczniowie podziwiali piękną panoramę Warszawy.

Drugi dzień rozpoczął się wizytą na Stadionie Legia Warszawa. Dzieci poznały cały obiekt dzięki przewodnikowi, który zaciekawił małych fanów piłki nożnej historią stadionu i klubu, a także oprowadził po całej trasie piłkarza.Wszyscy mogli wykazać się swoją wiedzą na tematfutboluodpowiadając na różne pytania, za co otrzymali drobne upominki.

Następną atrakcję stanowił pobyt w parku Łazienek Królewskich. Dzieci podziwiały malownicze budynki Starej Pomarańczarni, Amfiteatru i Pałacu na Wyspie.

Na zmęczonych turystów czekał już ostatni punkt wycieczki. Był to seans filmowy w Planetarium znajdującym się w Centrum Nauki Kopernik. Film pt. „Jesteśmy kosmitami”, emitowany w kopule ze sferycznym ekranem, przybliżył naszym uczniomliczne ciekawostki na temat wszechświata.

Po południu, pełni wrażeń i emocjiuczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną do Paterka.

 

M.M., K.S.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane