Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Paterku do Silverado City w Bożejewiczkach.
18.06.2018 zspaterek_redaktor 247

W dniu 14 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka profilaktyczno-sportowa uczniów klas 1a, 1b, 2a, 5b ze Szkoły Podstawowej w Paterku do Bożejewiczek koło Żnina.

Atrakcją wyjazdu było miasteczko westernowe Silerado City.

W wyjeździe uczestniczyło 65 uczniów i 5 opiekunów naszej szkoły.

Zaraz po przybyciu na miejsce, cała wycieczkowa grupa została powitana przez Panią kowbojkę  Karolinę, która była przewodnikiem wyprawy.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia miasteczka zbudowanego na podobieństwo  Dzikiego Zachodu. W programie wyjazdu znalazł się również czas na oglądanie spektakularnych i emocjonujących przedstawień: napadu na bank, wyborów szeryfa, pojedynku rewolwerowców czy pokazów jazdy zręcznościowej i kaskaderskiej na koniach. Dzieci mogły przyjrzeć się pracy kowboi z końmi i bydłem. Znalazł się też czas na podziwianie  zwierząt domowych w mini zoo.

Poza tym uczniowie mogli skorzystać z placu zabaw, w tym z „Dmuchańców”. Na zgłodniałych, w westernowym Saloonie, czekały smakowite potrawy. Wszyscy  tego dnia  wrócili do swoich domów radośni i pełni wrażeń. Uśmiechnięte i opalone buzie były dowodem na to, że cel wycieczki został osiągnięty.

Mariola Cichocka