„Jak przygoda, to tylko w Warszawie”
13.06.2018 zspaterek_redaktor 700

„Jak przygoda, to tylko w Warszawie”

W dniach 7-8 czerwca 2018r. uczniowie klas 3a i 3c oraz kilkoro rodziców uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Przez dwa dni dzieci mogły zobaczyć kilka najważniejszych punktów stolicy. Po przyjeździe na miejsce, od rana spędziły kilka godzin w Centrum Nauki Kopernik. Miały tam możliwość przeprowadzenia kilkudziesięciu eksperymentów z różnych dziedzin nauki oraz wzięły udział

w warsztatach poświęconych dźwiękom. Po wspólnym obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie Łazienek. O wielu ciekawych miejscach i budynkach opowiadała pani przewodnik. Jadąc autokarem do miejsca zakwaterowania dzieci oglądały m.in. budynek sejmu, ambasady różnych państw. W hotelu czekała na wszystkich ciepła kolacja. Był też czas na mini-zawody sportowe i zabawy na świeżym powietrzu. Otoczenie bardzo do tego zachęcało, a pogoda sprzyjała. W piątek po śniadaniu i wykwaterowaniu uczniowie pojechali na wyczekiwany przez wielu uczestników  Stadion Narodowy. Dzieci usiadły na widowni i próbowały wczuć się w atmosferę tego miejsca. Wysłuchały informacji o historii stadionu, wielkości, ilości miejsc itp. Kolejnym punktem wycieczki było Stare i Nowe Miasto. Uczniowie obejrzeli takie miejsca jak Barbakan, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Pomnik Mikołaja Kopernika, Pomnik Małego Powstańca. Pani przewodnik wyjaśniła również zagadkę trójkolorowego szalika na szyi posągu Króla Zygmunta III Wazy. Następnie dzieci przeszły na teren placu defiladowego, aby obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po obiedzie trzeba było ruszać w kierunku domu. Wycieczka była bogata, ciekawa i pozwoliła uczniom obejrzeć na żywo to, o czym czytały ostatnio na lekcji w podręczniku.

Wyjazd został dofinansowany przez Gminny Program Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach akcji „Lato 2018”.

Anna Karolczak

Anna Lemantowicz