"Święto łąk" w Minikowie
07.06.2018 zspaterek_redaktor 1516
grafika
Powiązane galerie:
grafika
07.06.2018

35

ZS Paterek

5 czerwca 2018 r. uczniowie klas  klasy 1 b  z panią Karoliną Baczyńską  oraz 1 a S z wychowawcą panią Arletą Kubacką- Gill uczestniczyli w imprezie plenerowej pn. "Święto Łąk" organizowanej przez Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Organizatorem wycieczki była pani Karolina Baczyńska oraz pani Mariola Cichocka, której udało się uzyskać dofinansowanie do przejazdu. Opiekunem była również pani  M. Glanc. 

Po przyjeździe i powitaniu każda z grup otrzymała program uczestnictwa, a uczniowie naklejki: chrabąszcze, a także "Legitymację młodego przyrodnika" stemplowane przy każdym stoisku warsztatowym. Tego dnia dzieci poprzez czynną edukację przyrodniczą doświadczały, bawiły się, a także miały możliwość wykazać się swoją dotychczas zdobytą wiedzą.

Brały udział w konkursach, grach, zabawach i quizach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów, a wszystkie działania zmierzały do pogłębienia ich wiedzy, a także kreowania właściwych postaw pro-ekologicznych. Warsztaty obejmowały zagadnienia z dziedzin: ornitologii, botaniki, entomologii, herpetologii, sadownictwa, zielarstwa, łąkarstwa, flory i fauny naszych lasów.

Był również czas na aktywny wypoczynek,  gdzie  pod opieką animatorów zabaw spędzaliśmy miło czas. Na balotach z siana dzieci mogły usiąść i zjeść śniadanie. W czasie wolnym mogliśmy korzystać ze stoisk z wodą jak również sokiem tłoczonym z jabłek. Mieliśmy możliwość „przywitania się” z psem policyjnym rasy: owczarek niemiecki. Chętne dzieci mogły podejść i dowiedzieć sie więcej o roli psa na służbie w policji. Również panowie z ratownictwa medycznego wzbudzili podziw wśród młodych uczestników spotkania.

Na koniec każde dziecko uzyskało tytuł „młodego przyrodnika”, a także otrzymało kubek z nadrukiem ssaków, ptaków czy zwierząt leśnych, klasa dostała przyrodniczo- edukacyjną grę planszową oraz plakaty. Jeszcze raz w imieniu swoim i dzieci dziękujemy organizatorom za ciekawą i pełną wrażeń organizację imprezy plenerowo- edukacyjnej.

 K. Baczyńska

 

 

         

                                                                                                             

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane