Wycieczka do Poznania klas 3a, 3b
04.06.2017 zspaterek_redaktor 1362
grafika

Dnia 25 maja 2017 roku uczniowie klasy 3aS i 3b wraz z wychowawcami panią Arletą Kubacką – Gill, Karoliną Baczyńską oraz z panią Edytą Pietrykowską wybrali się na wycieczkę do Poznania.

        Najpierw uczniowie zwiedzili poznańskie Blubry, gdzie zapoznali się z poznańską gwarą. Tam przechodząc przez labirynt pełen efektów specjalnych (wiatr, mgła, zapach itp.)  poznali też dwie legendy w 6D: „O dwóch koziołkach, które wskoczyły na ratusz w Poznaniu” oraz „Skąd się wziął hejnał grany w ratuszowej wieży”.

        Następnie o godzinie 12:00 na Starym Rynku rozległy się dzwony, koziołki wyszły przez metalowe drzwiczki na specjalną półkę, pochyliły się ku sobie głowami i zaczęły się 12 razy trykać rogami.

       Pani przewodnik oprowadzała nas po Starym Rynku i opowiadała wiele ciekawostek o Poznaniu. Poznaliśmy wiele zabytków: cztery fontanny (Prozerpiny, Marsa, Apolla i Neptuna), posąg przedstawiający św. Jana Nepomucena, posąg kobiety Bamberki z studzienką i wiele innych. Zwiedziliśmy też kościół farny św. Stanisława Biskupa. Świątynia zachwyciła nas swoim wyglądem. Najcenniejsze były  XIX – wieczne organy złożone z około 2600 piszczałek. Dzieciom najbardziej podobały się różnokolorowe kamieniczki otaczające Stary Rynek.

      Czas poświęcony na zakup pamiątek oraz posiłek wMcDonald’s  sprawił dzieciom wiele satysfakcji.

       Pozostały czas spędziliśmy w największej w Polsce Palmiarni, która zawiera mnóstwo ciekawych roślin (kaktusy, paprocie, palmy itd.) pochodzących z różnych stref klimatycznych. Akwaria eksponowały 170 gatunków ryb z różnych stron świata oraz 40 gatunków roślin wodnych. Wrażenia wzbogaciły dźwięki żywych ptaków, szum wody itp. Dodatkowo uczniowie oglądali wystawę przepięknych muszli.

W dobrym nastroju wszyscy wrócili do domów.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane