"Omnibus gimnazjalny- jeden z dziesięciu"
31.05.2017 zspaterek_redaktor 690

22 maja 2017 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu "Omnibus gimnazjalny - jeden z dziesięciu". Organizatorami przedsięwzięcia byli: pani Ewa Skieresz - nauczyciel chemii i fizyki, pani Lidia Cieślewicz - emerytowany nauczyciel matematyki i pan Rafał Dudziak - nauczyciel informatyk, sztuki i plastyki. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała.

W czasie konkursu gimnazjaliści wykazywali się wiedzą  i umiejętnościami ze wszystkich przedmiotów szkolnych, a także z zakresu profilaktyki uzależnień i postaw asertywnych. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów Gimnazjum w Paterku sprzyjał ciekawym dyskusjom w miłej atmosferze.

Chęć wzięcia udziału w konkursie wyrazili uczniowie z Gimnazjum w Mroczy, Gimnazjum
w Dziewierzewie, Gimnazjum w Potulicach, Gimnazjum nr 3 w Nakle n. Not. oraz Zespołu Szkół
w Paterku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II i III : Zuzanna Nowacka, Natalia Stepka, Dominika Wojciechowska, Roksana Świtanowska i Dominik Ossowski. Najwyższy wynik i wyróżnienie otrzymała Natalia Stepka.

I, II i III miejsce zajęli przedstawiciele Gimnazjum w Mroczy. Gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy dziękują:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Panu Sławomirowi Napierale,

Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią oraz

Farmaceutycznemu Przedsiębiorstwu Produkcyjno - Analityczno - Handlowemu "PROLAB"

z Paterka

za wsparcie finansowe w postaci nagród elektronicznych dla zwycięzców.