VII POWIATOWY KONKURS POEZJI JANA PAWŁA II
28.05.2017

ZS Paterek

VII POWIATOWY KONKURS POEZJI JANA PAWŁA II

24  maja 2017 r. w naszej szkole   odbyła się  VII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pawła II  pt. "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd" przygotowanego przez nauczycieli języka polskiego p. Aleksandrę Białka i p. Agnieszkę Korzeniewską.

Honorowy Patronat  nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała.

O najwyższe miejsca ubiegało się  12 gimnazjalistów z następujących szkół: Zespół Szkół w

Ślesinie, Zespół Szkół w Występie,  Gimnazjum w Mroczy, Zespołu Szkół w Potulicach  i Zespołu Szkół w Paterku. Przed zmaganiami konkursowymi pani dyrektor Longina Kania powitała recytatorów i życzyła niezapomnianych wrażeń  z obcowania z poezją Papieża Polaka.

Jury w składzie: p. Romana Janka - animator teatralny,  p. Maria Frankiewicz  – pracownik  Wiejskiego Domu Kultury w Paterku i   p. Edyta Pietrykowska  - nauczyciel Zespołu Szkół      w Paterku ogłosiło werdykt:

Daria Wajer  - Zespół Szkół w Ślesinie    za wiersz pt.  „ Myśli o kładce”

Natalia Majka – Zespół Szkół w Występie   za wiersz  „Schizotymik”

III miejsce

Wiktoria Piotrowska – Zespół Szkół w Potulicach za wiersz  „Misterium Meum Mihi”

Wyróżnienie

Kamil Kolanowski - Gimnazjum  w Mroczy   za wiersz „Opowieść o drzewie zranionym”

Izabela Adamczyk -  Zespół Szkół w Ślesinie   za wiersz „Pieśń o słońcu niewyczerpanym”

Laureaci otrzymali z rąk przewodniczącej jury i organizatorów nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy młodym talentom i nauczycielom przygotowującym uczniów.

Organizatorzy dziękują  Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Panu Sławomirowi Napierale  za wsparcie finansowe w postaci nagród książkowych oraz rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Paterku   za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.

Agnieszka Korzeniewska

Zespół Szkół w Paterku